SP2JTC

Krótkofalarstwo, hobby, fotografia

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Dzisiejszy wpis będzie zgoła inny niż wszystkie, aczkolwiek nie będzie odbiegał od tematyki bloga, łączności 🙂 Z tytułu można już wywnioskować o czym napiszę w dalszej części. Niniejszy wpis traktować należy jako życzenia dla tych, których trud codziennych obowiązków pozwala na rozwijanie, utrzymanie i zapewnienie stałego przepływu informacji i łączności, nie tylko w wojsku, ale i w innych instytucjach, firmach, w życiu codziennym. Czytaj więcej O tej wersjiŚwięto Wojsk Łączności i Informatyki

Nowy miesiąc – kolejny rekord testu łączności kryzysowej

Nowy miesiąc – kolejny rekord testu łączności kryzysowej

Łączność kryzysowa
źródło: http://sp2put.utp.edu.pl/

Tradycją się stało, iż na bieżąco informuję również na swojej stronie o działaniach ASŁK (Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej), gdyż informacji na temat tego typu działalności krótkofalowców nigdy za mało. Kolejna tego typu notatka z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc.

Czytaj więcej O tej wersjiNowy miesiąc – kolejny rekord testu łączności kryzysowej

ASŁK – kolejne powody do zadowolenia kolegów krótkofalowców

ASŁK – kolejne powody do zadowolenia kolegów krótkofalowców

ASŁK - Test SSTVPróby łączności kryzysowej Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej (ASŁK) na stałe wpisały się w kalendarz  wtorkowych wieczorów. Po raz kolejny członkowie i sympatycy związani z Akademickim Klubem Krótkofalowców SP2PUT pokazali, iż w grupie tkwi siła i niejednokrotnie powodzenie “akcji” zależeć może od tych właśnie osób.

Czytaj więcej O tej wersjiASŁK – kolejne powody do zadowolenia kolegów krótkofalowców

ASŁK i udział w testach łączności przez całą Polskę

ASŁK i udział w testach łączności przez całą Polskę

ASŁK ASŁK – Akademicka Sieć Łączności Kryzysowej powstała z inicjatywy Akademickiego Klubu Krótkofalowców SP2PUT oraz Grzegorza SQ2RBY, który stał się tym samym Koordynatorem sieci. Od początku powołania ASŁK członkowie oraz sympatycy klubu SP2PUT biorą czynny udział w działaniach. Potwierdzają to cotygodniowe testy łączności odbywające się we wtorki o godzinie 20:30. Poniższy wykres przedstawia ilość stacjiWięcej oASŁK i udział w testach łączności przez całą Polskę[…]

Prasa branżowa

Prasa branżowa

Okładka Świat Radio 11/2016W zasadzie rynek polski nie jest nasycony prasą branżową dla krótkofalowców. Jedyną publikacją jaką możemy spotkać w kioskach, salonikach prasowych i dobrych stacjach benzynowych jest “Świat Radio”. Co prawda nie jest kierowany tylko do krótkofalowców, gdyż znajdziemy tutaj artykuły dotyczące CB-RADIO czy radiotechniki, ale sporo miejsca poświęcono “naszemu” hobby. Tym bardziej, że każdy numer zawiera wkładkę “Krótkofalowiec Polski”.

 

Czytaj więcej O tej wersjiPrasa branżowa

Witaj świecie.

Witaj świecie.

Hello world Hello world – program, którego jedynym celem jest wypisanie na standardowym wyjściu napisu “Hello World!” lub innego prostego komunikatu. Program taki ma na celu jedynie demonstrację języka, środowiska bądź biblioteki, w której był napisany. Nazwą tą określa się też wszystkie inne trywialne programy, dla których jedynym celem istnienia jest demonstrowanie sposobów programowania. tymi słowami pragnę przywitać Was na mojej stronie. Czytaj więcej O tej wersjiWitaj świecie.