Witaj świecie.

Hello world Hello world – program, którego jedynym celem jest wypisanie na standardowym wyjściu napisu “Hello World!” lub innego prostego komunikatu. Program taki ma na celu jedynie demonstrację języka, środowiska bądź biblioteki, w której był napisany. Nazwą tą określa się też wszystkie inne trywialne programy, dla których jedynym celem istnienia jest demonstrowanie sposobów programowania. tymi słowami pragnę przywitać Was na mojej stronie.

Wstęp

Jaka inna data mogłaby być lepsza na start strony o krótkofalarstwie, jak nie 18 kwietnia? To właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Krótkofalowca (Krótkofalarstwa).

Cel strony

Strona powstała celem promowania krótkofalarstwa i głównie o nim będę chciał pisać. Oczywiście znajdzie się na stronie coś o elektronice oraz informatyce, gdyż te dziedziny przeplatają się w całym świecie krótkofalarskim. Dzisiaj wiele sukcesów w nawiązywaniu łączności odbywa się dzięki sieci internet – powstają strony, tzw. DX Cluster, na których krótkofalowcy wymieniają się informacjami nt. pracy egzotycznych stacji w najmniejszym i najdalszym zakątku świata. Dzięki informatyce i elektronice dzisiaj łączność radiowa odbywa się nie tylko za pomocą fal radiowych analogowych, ale również dzięki cyfrowemu przekazowi, zapewniając najwyższej jakości odbiór.
Chciałbym, aby moja strona pełniła pełniła też role edukacyjne. Dlatego będę starał się umieszczać wszelkiego rodzaju przydatne informacje dla zainteresowanych naszym hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 12 =