Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Dzisiejszy wpis będzie zgoła inny niż wszystkie, aczkolwiek nie będzie odbiegał od tematyki bloga, łączności 🙂 Z tytułu można już wywnioskować o czym napiszę w dalszej części. Niniejszy wpis traktować należy jako życzenia dla tych, których trud codziennych obowiązków pozwala na rozwijanie, utrzymanie i zapewnienie stałego przepływu informacji i łączności, nie tylko w wojsku, ale i w innych instytucjach, firmach, w życiu codziennym.

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Zacznijmy jednak od historii.

Dnia 18 października 1558 roku zostało ustanowione pierwsze pocztowe połączenie między Krakowem, a Wenecją. Król Zygmunt II August postanowił usprawnić rozległą korespondencję z Włochami i w tym celu mianował zwierzchnika poczty Prospera Prowanę, właśnie 18 października. Obowiązkiem Prowany było nawiązanie stałej oraz regularnej łączności pomiędzy Krakowem a Wenecją przez Wiedeń. W traktacie napisano: … „dla Naszej i poddanych naszych wygody, abyśmy My i oni, z większą wygodą mogli przesyłać listy do Włoch, jako też inne sprawy tam załatwiać”. W dzisiejszych czasach to właśnie w ten dzień – 18 październik – obchodzone jest Święto Łącznościowców, nie tylko wojskowych. Stąd ten wpis na moim blogu.

Życzenia.

W związku z tym pragnę poprzez ten wpis przesłać życzenia wszystkim łącznościowcom, krótkofalowcom, informatykom, pracownikom stacji pocztowych wszystkiego co najlepsze zarówno w życiu prywatnym jak i w karierze zawodowej. Owocnej pracy i satysfakcji z pełnienia codziennych obowiązków.

Otagowano , , , , .Dodaj do zakładek Link.