Radioklub Bydgoski, czyli SN2RB na fali

SN2RB - Radioklub Bydgoski - logo
źródło: http://radioklub-bydgoski.pl

Bydgoską mapę krótkofalarską zasiliła w ostatnim czasie grupa radioamatorów, którzy postanowili powołać Stowarzyszenie – “Radioklub Bydgoski”, bo taką nazwę przyjęło, zawiązał się 25.06.2018 r.

Założyciele

Grupę tworzą znakomici krótkofalowcy, którzy od kilku lat czynnie działają na bydgoskim polu radiowym. Z wielkim zaangażowaniem wprowadzają nowinki w świat krótkofalarski. Pomysłodawcami utworzenia radioklubu są: Andrzej SP2CA, Grzegorz SQ2RBY oraz Sławek SP2ST. W zarządzie zasiedli oprócz dwójki pierwszych również Henryk SP2WH obejmując funkcję prezesa.

Od początku istnienia, stowarzyszenie pokazuje siłę oraz determinację w działaniu, czego przykładem jest chociażby szybkie uzyskanie pozwolenia radiowego / znaku (o czym radioklub pisze na swojej stronie), czy plenerowe (terenowe) spontaniczne spotkanie na peryferiach miasta. Znając doskonale członków Stowarzyszenia, śmiało mogę napisać, iż niejednokrotnie koledzy z SN2RB zaskoczą zarówno społeczeństwo krótkofalarskie jaki i mieszkańców Bydgoszczy i okolic.

Promocja naszego hobby, stylu życia zawsze pomaga w pozytywnym odbieraniu zainteresowań, a co za tym idzie zmniejsza ilość problemów związanych z działalnością “eterową” (chociażby z instalacją anten). Chcę wierzyć, że i w naszym kraju zmieni się pojęcie krótkofalarstwa i zdecydowanie łatwiej będzie działać na wielu szczeblach radioamatorstwa.

Radioklub Bydgoski – kontakt

Gdyby ktoś chciał uzyskać więcej informacji o Stowarzyszeniu “Radioklub Bydgoski” zapraszam na oficjalną stronę https://radioklub-bydgoski.pl bądź na częstotliwość 145,225MHz, na której co wtorek ok. godziny 20:30 spotykają się koledzy związani z radioklubem.

Z mojej strony życzę kolegom skupionym w radioklubie samych doskonałych propagacji, dxów i częstych, nie tylko terenowych spotkań oraz sukcesów w działalności i promocji krótkofalarstwa.

VY 73!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × five =